Her şey için kullandığımız su tankında bile buz vardı.

Her şey için kullandığımız su tankında bile buz vardı.

O zamandan beri kendi rekorunu bu yıl üç kez kırdı – Patiala’daki Federasyon Kupası’nda 8: 28.94 ve son birkaç gün içinde Dünya Şampiyonasında iki kez oynadı. Son başarısı kendi yolunda zorluydu. Lider grubun bir parçası olmadığı için, Sable’ın hızından ne kadar uzak olduğunu söyleyebilecek bir yolu yoktu. Bileğinde koç Singh’in yarıştan önce teslim etmesini emrettiği bir saati bile yoktu. "Avinash’ın saatine çok sık bakma gibi kötü bir alışkanlığı var.

Bu yüzden yarıştan önce bana vermesini istedim. Singh, yarış sırasında ne kadar hızlı veya yavaş gitmesi gerektiğini kontrol etmek için her turdan sonra bitiş çizgisindeki dijital saate bakıyordu."Doha’daki finali 13. sırada bitiren Sable, sadece kendi yarışımı koşmam gerektiğini söylüyor. SRDJAN SUKI / EPA-EFE / ShutterstockSable, içinde bulunduğu durumda rahattı. "Benden çok ileride olduklarını görünce bile hiç korku hissetmedim. Onları görmeme veya onlarla ilgilenmeme gerek yoktu.

Sadece kendi yarışımı koşmam gerekiyordu. Eğitimimde her zaman doğru hızımın ne olması gerektiğine karar verme yeteneğine sahibim. Bu yüzden bir yarışta, olmam gereken hızda koştuğumdan emindim, diyor. Sable, birincil hedefini – Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkını elde ederken – kendisi ve koçu henüz bitmedi. Nihai hedefleri gelecek yıl madalya için yarışmak. Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya 8: 03.76 olurken, 2016 Olimpiyatları’nda aynı madalya 8: 11.52’lik dereceyle kazanıldı.

Singh, Sable’ın daha da gelişebileceğini düşünüyor. "Koç, Dünya Şampiyonası için hedefimi 8: 15.00 olarak belirlemişti. Bunu başaramadık çünkü orta turların bazılarında biraz yavaş koştum. Aynı zamanda, birbirinden sadece birkaç gün uzaklıkta iki yarış (elemeler ve final) ilk kez koşuyordum. Bu yüzden bu benim için önemli bir öğrenme deneyimiydi, dedi.Sable, Tokyo Oyunları için hazırlığının tam olarak nasıl ilerleyeceğinden emin değil. Ooty’deki ulusal yüksek irtifa kampında ve ardından Bangalore’daki Hindistan Spor Otoritesi kampüsünde antrenör Singh ile muazzam bir başarı elde etti.

Colorado Springs’e gitmesi planlanıyor, ancak bu adımı atıp atmayacağından emin değil."Yeni bir ülkeye uyum sağlamam bir ayımı alacak ama aynı zamanda daha iyi koşucularla antrenman yaptığımda daha fazla şey öğreneceğim. Bu şekilde daha çok öğrenip gelişeceğim, diyor. Bunlar, bundan on ay sonra Tokyo’daki piste gittiğinde uygulamayı umduğu dersler olacak."Bu sefer kavgam kendimle oldu.

Önce Olimpiyatlara katılmalıydım. Önümüzdeki yıl dünya liderleriyle rekabet etme kapasitesini geliştireceğim. Olimpiyatlarda onlarla savaşacağım diyor.

29 Kas, 2020 ESPN personeli Tokyo Olimpiyatları’na giden Avinash Sable, Pazar günü vatandaşlarının önünde bitirmek için 1:00:30 saniye ile Delhi Yarı Maratonu altını kazanırken ulusal rekoru kırdı. 26 Geçen yıl Dünya Atletizm Şampiyonası sırasında Tokyo Olimpiyatları 3000m engelli yarışına katılmaya hak kazanan yaşındaki Sable, altmış bir dakikanın altında yarı maraton koşan ilk Hintli oldu.Sable’ın komuta performansı, yarışı kendisinden çok önce bitirdiği anlamına geliyordu. Sırasıyla 1:04:16 ve 1:04:19 ile ikinci ve üçüncü olan Hintli rakipler Srinu Bugatha ve Durga Bahadur Budha. Hintli kadınlar arasında, geçen yıl ikinci bitiren Parul Chaudhary 1:12:18 altın madalya alırken, Sanjivani Jadhav (1:13:00) ve Komal Jagadale (1:14:04) sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu. Seçimler Avinash Sable, Mt Olimpiyatları’nı her seferinde bir engelle mücadele ederken kendi yarışını yönetiyor.Siachen engeli aşarken, Avinash Sable her zaman ülke birincisi oldu1 Maharashtra’dan selamlayan RelatedSable, Etiyopya’nın Amedework Walelegn 58: 53’te erkeklerin elit yarışını kazanmasıyla genel olarak 10. sırada yer aldı. Hindistan Atletizm Federasyonu’nun resmi kayıtlarına göre, daha önceki ulusal yarı maraton rekoru Maharashtra’nın Kalidas Hirave adına 1:03:46’da bulunuyor.Sable aynı zamanda 1:04:33 ADHM kurs rekorunu (Kızılderililer arasında) iyileştirdi. geçen yıl altın kazanan Bugatha’nın adı. Sable daha önce 2018’de Abhishek Pal’ın arkasında 1:04:14 ile ikinci olmuştu."Ulusal rekoru kırmak ve yarış sırasında uluslararası koşuculara olabildiğince yakın olmak istedim.

Bunu yapabildiğim için mutluyum, dedi Sable."Bir yıldır hiçbir turnuvada yarışmadım ve sadece antrenman yapıyorum, bu yüzden bir etkinlikte yarışmak istedim. ADHM, Olimpiyatlara hazırlanmama kesinlikle yardımcı oldu."Maharashtra’nın Mandwa köyünden bir çiftçinin oğlu olan Sable, geçen yıl Doha’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası erkekler 3000 metre engelli finalinde 13. sırada yer alırken, 8 dakika 21.37 saniye ile Olimpiyatların ön elemeyi geçerek 8: 22.00 saniyesini aşmıştı. Dünya Şampiyonası sırasında iki kez ve 2019’da dört kez rekor kırarak, bu süre içinde yaklaşık sekiz buçuk saniyelik bir gelişme kaydetti.casinoslot 16 Şu anda Hint Ordusu’nda havaldar olan Cable, aynı zamanda 3000m engelli koşuda gümüş kazandı. Geçen yıl Asya Atletizm Şampiyonası. 5 Ekim 2019Jonathan Selvaraj, Patiala Editörün notunda – Cuma gecesi Doha Halife Stadyumu’nda Avinash Sable, Tokyo 2020 Olimpiyatları için doğrudan bir eleme puanı kazandı.

8: 22.00 kalifikasyon standardı içinde, 3000 metrelik engelli koşunun finalinde 8: 21.37’lik bir zaman aldı. Aynı turnuvanın elemelerinde sadece birkaç gün önce belirlediği 8: 25.23 derecesini silerek yeni bir ulusal rekordu bu, onun hikayesi Avinash Sable, 24 yıllık ulusal rekoru ilk kırdığında – Pistte ayakta duran en yaşlı olan – geçen yılki 3000 metrelik engelli yarışında, Hint atletizminde en zor görünen görevi başardı. bu yeterince zor olmasaydı, Sable devam edip neredeyse bir saniye tıraş olurdu. Pazartesi günü Patiala’daki Federasyon Kupası’nda 8: 28.94 saatini alarak 8: 29.80’de duran kendi rekoru Bu başarıların her biri zorluydu, ancak Sable’ın bile itiraf edeceği gibi, Punjab’ın baharın güzel akşamlarında, bu zorlukların hiçbiri Siachen buzulunda savaşan bir asker olarak geçirdiği bir buçuk yıl kadar zordu. Mahar alayının 5. taburunun bir parçası olarak görevlendirme, o zamanlar 18 yaşındaki bir çocuğun kariyerinin ilkiydi. Hiçbir iklimlendirme, Maharashtra’nın Beed bölgesinde güneşli Mandwa’da büyüyen Sable’ı buzlu günlerdeki ilk gününe hazırlayamadı. , deniz seviyesinden 5400 metre yükseklikte yaşanmaz arazi. Sert elementlere maruz kalmanın düşman ateşinden daha fazla askeri öldürdüğü yer. Editörün SeçtikleriMurali Kumar Gavit, hayatı için koşan sığır otlatıcısıMurali Kumar Gavit 37 yaşındaki ulusal rekoru kırdıktan sonra Sable Eyes Olimpiyatları1 İlgiliYalnızlığın olduğu ilk gün en zor gündü ile başlamak için. "Ailemle konuşmanın bir yolu yoktu ve ben küçük olduğum için kiminle konuşacağımı bile bilmiyordum, diyor.

Sonra, tabii ki soğuk vardı. "Siachen’e gitmeden önce hiç kar görmemiştim. Ve her yerde kar vardı. Her şey için kullandığımız su tankında bile buz vardı.

Her zaman eksi bir şey dereceydi. Orada sıcaklık diye bir şey yoktu!" Sable.Sable, spora olan ilgisinin konuşlandırılmayı cezalandıran ilk o zamandan kısa bir süre sonra arttığını itirafında dürüst. "Başka bir şey de yapabileceğimi hissettim. Siachen’deki gibi görevler yapmak zorunda kalmamak için sporu öğrendim.

Ey görev sadece se nahi hogi (Bu tür bir görevi yerine getiremeyeceğim). Lalgarh Jattan’a (garnizon kasabası) görevlendirildiğimde, diğer askerler bana spor yapmam gerektiğini ve özellikle de merkezdeki antrenman tatbikatlarında her zaman iyi olduğum için koşmam gerektiğini söylediler, diyor Sable. Bekçi görevi rutini ve diğer küçük faaliyetler onu kilo aldığını gördü – yaklaşık 16 kilo koydu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birimler arası ülkeler arası yarışmaya ilk katıldığında kendini yaraladı. Sadece iki ay boyunca fazla kiloları atması ve daha sonra bu çapraz ülke yarışında bir kez daha yarışması kesin kararlılığıydı. Doğal yeteneği barizdi ve Sable sonunda Hizmetler kros takımında ilk yardım ettiği bir yer kazandı. 2017 yılı ulusal kros şampiyonalarında yer alan Avinash Sable, ister engelli koşu parkurunda yarışsın, ister Siachen buzulunda savaşıyor olsun, ülke adına bir isim yaptığına inanıyor. AFIIt, o sıralarda ilk kez baş antrenörüyle temasa geçti. Ordu uzaktan koşu programı Amrish Singh, kendisini engelli koşu olayıyla tanıştırdı.Amrish, Sable’ın geldiği yer sayesinde yetenekli olduğunu söylüyor.

Maharashtra kırsalındaki Sable köyünün iyi yolları yoktu, bu da gitmesi gereken her yere koşması gerektiği anlamına geliyordu. "Amrish, gençken çok fazla koştuğu için zaten bu güce ve dayanıklılığa sahip olduğunu söylüyor.Sable kısa süre sonra Nikolai Snesarev yönetimindeki ulusal kampın bir parçası oldu ve Hintli uzun mesafe koşucularını birden fazla kişiye yönlendiren 70 yaşındaki Belaruslu. Ulusal rekorlar onun içinde başka bir dünya çapında sporcu yaratma potansiyelini bulmuş gibiydi, yine de Sable’ı Olimpiyatlara hazırlama gayreti içinde, Snesarev çok zorladı. Sable bir ayak bileği kırığı geçirdi ve sonuçlar geçen yıl ulusal rekoru kırmasıyla birlikte geliyor gibi görünse de, amrish yönetimindeki amansız iş yükü sonunda Amrish’in eğitimine geri dönmesine neden oldu. uluslararası düzeyde bir iz bırakmak. "Avinash’ın geçen yılki yaralanmasının büyümesinden neredeyse bir yıl kısaldığını söylüyor. "Ancak 8: 15.00 aralığında koşabilen bir sporcu. Uluslararası yarışmalarda alacağı gibi bir hız belirleyici alırsa kesinlikle oraya varacaktır.

Hindistan Olimpiyatlarda koşu madalyası kazanacaksa, Avinash bu kategoride."2016 Yaz Olimpiyatları’nda 8: 11.52’lik engelli bronz madalya ile Sable için bir madalya kolay olmayacak.Olimpiyat pistinde bir madalya kolay bir şey olsa da, dünyanın en yüksek savaş alanında konuşlandırılması ona yapabileceğini öğretti. yönet. Ve bir zamanlar Siachen’in zorluklarından kaçmak için atletizme başvururken, Sable her ikisinin de kendi zorlukları olduğunu bildiğini söylüyor. "Ordu benden Siachen’e tekrar gitmemi isterse gideceğim ama bunu da yapmak istiyorum diyor. "Orada aynı zamanda ülkeye hizmet ediyordum, aur yaha se bhi desh ka naam hai (ve burada da ülke adına bir isim yapıyorum)." 7 Ekim 2020Reuters İtalyan Filippo Ganna, Çarşamba günü Mileto’dan 225 km’lik bir yürüyüş olan beşinci etabı aldığında Giro d’Italia’da Takım Ineos-Grenadiers ekibine neşelendirecek bir şey verdi. açılış saati denemesini yaptıktan sonra bu yılki baskının ikinci etabını kazanmak için Montescuro’ya birinci kategorideki üç ayrılıkçı tırmanıştan oluşan grup. Editor’s PicksHelicopter Giro d’Italia’da kazaya neden olduThomas Giro’dan pelvis kırıldı1 RelatedThe 24 yaşındaki Önceki altı galibiyetinin tümü zaman denemelerinde elde edilen, geçici zamanlamalara göre, bir grup genel yarışmacının 34 saniye önünde çizgiyi aştı. Takım arkadaşı ve yarış öncesi favorisi Geraint Thomas, erken bir kazadan sonra terk etmek zorunda kaldı. üçüncü etap, ardından kendisini tebrik etmeye geldi."Dün gece Geraint ile mesajlaştım ve ayrılığa girip sahneyi kazanmam gerektiğini söyledi, bu yüzden onun için biraz yaptım, dedi Ganna."Tırmanış kolay olmadı ama saldırdığımda kendi zaman denememi yaptım."Avusturyalı Patrick Konrad ikinci oldu ve Portekiz’den Joao Almeida genel liderin Maglia Rosa’sını elinde tutmak için üçüncü oldu. Perşembe’nin altıncı etabı Basilicata bölgesinde Castrovillari’den Matera’ya 188 km’lik bir mesafe. 12 Nisan 2019Liam TwomeyChelsea muhabiri FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailChelsea, Liverpool’un yıldızı Mohamed Salah hakkında aşağılayıcı bir ilahiyi söyledikleri tespit edildikten sonra üç taraftarın Perşembe günü Slavia Prag’daki Avrupa Ligi maçına girmesini engelledi. "Salah bir bombacıdır" Perşembe günü bir Prag barında sosyal medyada geniş çapta dolaşan, yaygın kınama cezası veren ve ayrımcılıkla mücadele örgütü Kick It Out’u harekete geçmeye sevk etti. Videodaki altı kişiden üçü Chelsea’nin dış güvenlik ekibi tarafından tespit edildi ve Eden Arena’ya erişimi engellendi .

Chelsea yetkilileri, diğer üçünün sahadan uzak durduğuna inanıyor. https://t.co/tMqiV6H53Z— Chelsea FC (@ChelseaFC) 11 Nisan 2019 / ** / / ** / Başlama vuruşundan kısa bir süre sonra yapılan açıklamada kulüp, "mümkün olan en güçlü eylem" herhangi bir sezonluk bilet sahiplerine karşı yaramazlık yaptıkları tespit edildi."Chelsea FC, her türlü ayrımcı davranışı iğrenç buluyor ve Chelsea sezon bileti sahiplerinin veya üyelerin bu tür davranışlara karıştığına dair net kanıtlar varsa, onlara karşı mümkün olan en güçlü önlemi alacağız."Bu tür bireyler, kulüplerinde onlara müsamaha göstermeyen Chelsea taraftarlarının büyük çoğunluğu için utanç kaynağı."Kaynaklar ESPN FC’ye, kulübün videodan maça katılmadığına inanılan üç taraftar daha belirlemeye çalıştığını, çünkü Chelsea’nin ayrımcı davranıştan suçlu bulunan taraftarları yasaklamak istediğini söyledi. Maçtan sonra video sorulduğunda – – 1-0 Chelsea zaferi – Blues menajeri Maurizio Sarri yorum yapmaktan kaçındı."Bunun hakkında konuşmak istemiyorum çünkü videoyu görmedim, bu yüzden vaka hakkında bilmediğim bir şey hakkında konuşmak istemiyorum. Futbol hakkında konuşmak istiyorum, dedi.Chelsea’nin sezonu bir dizi ırkçı olay tarafından gölgelendi. UEFA, Aralık ayında Budapeşte’de Vidi’ye karşı oynanan Avrupa Ligi grup aşaması maçında Blues taraftarlarının anti-Semitik tezahürat iddialarına yönelik bir soruşturma başlattı, ancak sonuçta herhangi bir disiplin cezası alınmadı.Bu olay, Chelsea’nin Liverpool ve Salah ile yüzleşmesi için özellikle zarar veriyor – Pazar günü Anfield’da Premier Lig’de Stamford Bridge’de iki yılını kitaplarla geçiren. Serie A, MLS, FA Cup, Carabao Cup, uluslararası ve daha pek çok ülkeden CANLI maç yayınlayın (yalnızca ABD) Cuma günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Liverpool yöneticisi Jurgen Klopp, Salah’ın kötüye kullanımının "iğrenç" ırkçı ilahilerin sorumlularını ömür boyu futboldan men edilmeye çağırdı."İğrenç, dedi Klopp. "Kesinlikle olmaması gereken bir şeye başka bir örnek. Bunu bir Chelsea meselesi veya Liverpool meselesi olarak görmemeliyiz, bu yüzden orada yanlış giden bir şeyin başka bir işareti."Böyle bir şey yaparsanız, hayatınızda benim açımdan bir daha futbol stadyumuna girmenize izin verilmemelidir çünkü benim için hayatın nasıl olması gerektiğine dair tam bir yanlış anlaşılma."Futbol camiasının bir parçası olarak bu insanların dahil edilmemesi gerektiğini söyleyebilirim çünkü futbol, ​​farklı insanların, farklı ırkların nasıl zekice birlikte çalışabileceğinin en güzel örneğidir.

Futbol dünyasındaki her soyunma odasına girin ve onları herkesin bir arada oturduğunu görürsünüz ve kimse nereden geldiğinizi, ailenizin kim olduğunu umursamaz, bu asla sorun değil"Futbolun güçlü bir sesi var ve biz bu güçlü sesi kullanmalı ve bunların bir daha olmasına izin verilmediğini düşündüğümüzü göstermeliyiz."Liverpool ayrıca Perşembe gecesi videoya yanıt olarak bir açıklama yaptı."Açıklamada, oyuncularımızdan birini hedef alan aşağılık ayrımcı tezahüratları gösteren çevrimiçi ortamda dolaşan videonun tehlikeli ve rahatsız edici olduğu belirtildi."Daha bu sezon, İngiltere, Avrupa ve dünyanın dört bir yanındaki stadyumlarda iğrenç ayrımcı tacizlere tanık olduk; cihazlarda yakalanan ve kamu malı haline getirilen kötüye kullanım.